tisdag, 24. december 2030, Cała Polska, Mam dom. Jestem Parys.

från 24. december 2030 - 13:00
till 31. december 2030 - 16:00

Cała Polska

119 personer som deltar
händelsebeskrivning
17 październiaka 2016 Parys oficjalnie przechodzi pod opiekę Doroty.

Czy może pan pomóc? Tak usłyszałem o Parysie kilka tygodni temu.
Parys nie mógł zostać, ze swoimi opiekunami ze względu na ich sytuację. Postanowiłem pomóc. W rozmowach okazało się, że Parys nie jest łatwym psem. Słabo toleruje inne zwierzeta, niszczy w domu, nie lubi weterynarzy i ma powracający świąd.
O pomoc porosiłem Izę z Syriusz z Doliny Baryczy. Przygotowała ankietę dla opiekunów. Wyszła z niej duża frustracja psa i szereg rzeczy, które w przyszłości trzeba by sprawdzić.
Następnie nie mogąc brać na siebie kolejnego psa poprosiłem Pomorska Fundacja Rottka. Zgodzili się pomóc i zapytali czy możliwa jest kastracja Parysa. Umówiłem zabieg 9 maja na koszt Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.
Parys miał pozostać u opikunów do około 20 maja, ale właśnie w dniu kastracji okazało się, że nie jest to za bardzo możliwe. Rozpoczęło się szukanie miejsca nieco szybciej. Wybór padł na Dzika Kępa. Miejsce było. W międzyczasie pojawiła się opcja domu tymczasowego z możliwością domu stałego w Chorzowie.
W czwartek Parys ruszył do Chorzowa. Najpierw jednak Patryk zawiózł go do Warszawy do Łucja Lenartowicz, gdzie spędził noc i w piątek ruszył innym transportem do Chorzowa.
Pierwsze piątkowe wieści były dobre.
W sobotę gdy wstałem bo tydzień był ciężki miałem już na telefonie masę nieodebranych połączeń. Sytuacja już była zła. Parys dał upust frustracji. Trafił do lecznicy. A ponieważ nieznosi weterynarzy dostał z automatu łatkę agresywnego.
Taki stan właściwie zastałem i spory chaos komunikacyjny. Trzeba było działać. Poinformowałem wszystkich, że Parys przechodzi na stałe pod opiekę Cerber i skontaktowałem się z lecznicą. Był zabezpieczony. W niedzielę, okazało się, że nie bardzo się sprawdza jego pobyt w lecznicy i alternatywą jest schronisko. Na szczęście pani doktor z Śląskie Centrum Weterynarii Fabisz&stefanek znalazła miejsce w HSM Korkus wszystko dla twojego psa i tam trafił w niedzielę po południu skąd odebrał go w środę Grzegorz Strzelecki i zawiózł do hotelu Magdy Dzika Kępa.

Tak to wyglądało w skrócie. Pomijam masę rzeczy z racji tego, że w obecnej sutuacji nie mają one żadnego znaczenia, a było bardzo gorąco w sobotę.

Obecnie Parys jest pod opieką Cerber grupy Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych i zostanie pod nią do czasu znalezienia domu.

Visa mer
Pomorska Fundacja Rottka udzieli nam wsparcia w postaci promocji wydarzenia i w przyszłości przy szukaniu domu.

Konto do wpłat na Parysa:

Bank BPH
IBAN: PL 35 1060 0076 0000 3300 0084 0046
SWIFT: BPHKPLPK
Pay Pal: cajusjacek@gmail.com
dopisek: Parys

Mam dom. Jestem Parys., Cała Polska händelse

Zjem pomarańczę po umyciu zębów

Zjem pomarańczę po umyciu zębów

onsdag 31. december 2025
2238 shares
Oglądam nowy odcinek Dobrego Psychologa
fredag 05. februari 2027
8 shares
Opocikon 201?
söndag 07. februari 2106
13 shares
50-lecie Rock Music School
måndag 01. september 2064
11 shares
Szukam sióstr z Żyrardowa
fredag 26. april 2030
25 shares
Hitta fler intressanta händelser
Få rekommendationer händelse baserat på din Facebook-smak. Hämta den nu!Visa mig lämpliga händelser för migInte nu